Kontrast

Czcionka

Basen otwarty

Czynny: latem codziennie
w godzinach od 10.00 – 20.00

Kompleks basenu otwartego funkcjonuje latem każdego roku.

Oferuje atrakcyjną możliwość spędzenia wolnego czasu dla dzieci i młodzieży w okresie wakacji oraz dorosłych w okresie urlopowym.

Kompleks basenu otwartego został poddany w 2013 roku modernizacji. Niecka została spłycona i podzielona na dwie części: część pływacką o długości 25 m i głębokości w zakresie 1,1 – 1,8 m oraz rekreacyjną z atrakcjami wodnymi. Wśród nich znalazły się dwie zjeżdżalnie: rodzinna, na której mogą zjeżdżać naraz obok siebie trzy osoby oraz dłuższa anakonda, grzybek dla dzieci, a także huśtawka ze sztuczną falą.

Sama niecka została wykonana ze stali nierdzewnej i wyposażona w górny przelew (podobnie jak Kryta Pływalnia). Technologia uzdatniania wody została także poddana gruntownej modernizacji. Zastosowano automatykę utrzymującą wymaganą zawartość wolnego chloru w wodzie oraz odpowiednie pH, nowoczesne filtry, wydajne pompy obiegowe, które są odpowiedzialne za utrzymanie przejrzystości i czystości wody.

Istotnym atutem obiektu jest jego przepiękna lokalizacja w jednej z najpiękniejszych części naszego miasta charakteryzującej się: niewielkim ruchem ulicznym, ciszą, bliskim sąsiedztwem rzek Wisłoki i Ropy z okalającymi je wałami oraz dużą liczbą ciągów pieszych i powierzchnią trawników, poprzecinanych zielenią niską i wysoką – znakomitych terenów do biegania i spacerowania.

Placeholder
Akceptujemy karty