MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W JAŚLE

tel.: +48 13 443 51 82   |   tel.: +48 13 446 52 04   |   mail: info@mosir-jaslo.pl

KONTRAST

CZCIONKA

Park linowy i tor dla rowerów BMX

Czynny w sezonie codziennie wg harmonogramu:
sezon wysoki
(czerwiec - sierpień)   w godz. 11.00 – 19.00;
sezon średni 
(marzec - maj, wrzesień - październik)   w godz.   9.00 - 17.00

POZA SEZONEM NIECZYNNY

OBOWIĄZUJE REZERWACJA
TEL. 502 916 424

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle prezentuje nowy, powstały w ramach projektu „Rewitalizacja otwartych przestrzeni rekreacyjnych Miasta Jasła” obiekt – PARK LINOWY.

Inwestycja została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, zaś jej usytuowanie z dala od miejskiego zgiełku w delcie rzek Wisłoki i Ropy (Gądki, za ławą) sprzyja wypoczynkowi.

Park linowy to ciekawa forma aktywności fizycznej na wysokości, która pomaga doskonalić technikę utrzymywania równowagi, jest terapią w przełamywaniu lęku wysokości i opanowywaniu emocji w chwilach podwyższonego poziomu adrenaliny w organizmie. Zainstalowany jest na naturalnym drzewostanie i podzielony na cztery trasy o różnej skali trudności. Trasa żółta to trasa treningowa, zielona przeznaczona dla dzieci od 8 roku życia, trasa niebieska (łatwa) oraz trasa czerwona (trudna).

W kompleksie znajduje się również tor dla rowerów BMX, na którym jednocześnie ścigać się może sześciu zawodników. Na trasie toru wybudowane są różnego rodzaju przeszkody umożliwiające wykonywanie skoków. Trasa toru ma szerokość od 8 do 4 m, a składa się z odcinków prostych i odpowiednio wyprofilowanych łuków, jednak nie zawiera fragmentów zbyt trudnych dla najmłodszych zawodników.

Na terenie PARKU LINOWEGO znajdują się ścieżki spacerowe i placyki z kostki brukowej wzdłuż których zainstalowanych jest mnóstwo ławek oraz dwie wiaty grillowe.

Cały obiekt jest ogrodzony, zaś nad bezpieczeństwem czuwają instruktorzy, którzy zawsze służą pomocą, zaś przed wejściem na trasy linowe udzielają cennych wskazówek, sprawdzają stan i prawidłowość założenia uprzęży, weryfikują umiejętności.

Wejście na PARK LINOWY tylko po uprzedniej rezerwacji osobiście lub pod nr telefonu: 502 916 424 (czas oczekiwania ok. 5 dni).

Długość trwania seansu jest uzgadniana z instruktorem.

Wejście na trasy linowe osób niepełnoletnich tylko za zgodą rodziców lub opiekunów.

Placeholder
Kup bilet!
Akceptujemy karty