MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W JAŚLE

tel.: +48 13 443 51 82   |   tel.: +48 13 446 52 04   |   mail: info@mosir-jaslo.pl

KONTRAST

CZCIONKA

sala ćwiczeń aerobowych

sala ćwiczeń aerobowych

Czynna:
Poniedziałki – Piątki w godz. od 6:30 – 21:30,
Sobota i niedziela od 8:00 – 15:30;
 

Sala ćwiczeń aerobowych jest wyodrębnionym pomieszczeniem w którym usytuowano szereg maszyn i urządzeń do tego typu ćwiczeń, jak na przykład SPINNING, który jest formą treningu aerobowego, która angażuje głównie mięśnie kończyn dolnych i obręczy miedniczej, ale także inne grupy mięśniowe – przede wszystkim dzięki zmianom pozycji. Choreografia i rytm zmian pozwalają utrzymać odpowiednie obciążenie pozostałych grup mięśniowych (prostowniki przedramienia, prostowniki grzbietu oraz mięśnie szyi i brzucha), co znacznie podnosi skuteczność treningu.

Kluczem do zaangażowania innych grup mięśniowych jest częsta zmiana pozycji. Wzmacnia to prostowniki grzbietu i prowadzi do stabilizacji kręgosłupa. Jest to znakomity trening mający zastosowanie w zwalczaniu bólów lędźwiowego i krzyżowego odcinka kręgosłupa oraz takich schorzeń jak kręgozmyk czy wypadnięcie dysku. Rytm tych zmian, dzięki choreografii prowadzonej przez instruktora, odpowiada treningowi oporowo – wytrzymałościowemu.

Istotą tych zmian jest poprawa funkcjonowania układu krążenia i lepsze wykorzystanie tlenu w tkankach. Spinning jest pomocny w zwalczaniu choroby niedokrwiennej i zawału serca. Poprawie ulega też kontrola nerwowo – mięśniowa, prowadząc do lepszego wykorzystania siły i zmniejszenia strat energii. Wysiłek fizyczny prowadzący do poprawy wydolności fizycznej powoduje wzrost metabolizmu mięśni, czyli przemiany materii na energię.

Dochodzi także do wzrostu mineralizacji kości, co ma szczególne znaczenie dla kobiet w okresie postmenopauzalnym. Wysiłek aerobowy ma również działanie przeciwmiażdżycowe, ponieważ w organizmie wytrenowanego człowieka następuje obniżenie poziomu substancji odpowiedzialnych za rozwój miażdżycy. Jest skutecznym narzędziem w walce z otyłością a przy okazji sprawia, że skóra wygląda młodziej nawet w okresie starzenia – wieloletnie utrzymywanie wysokiej wydolności fizycznej powoduje podniesienie hydroksyproliny odpowiedzialnej za „młody” wygląd skóry i chrząstek stawowych.

Do realizacji ćwiczeń oddajemy do dyspozycji korzystających między innymi:

  • profesjonalną bieżnię z szeregiem funkcji użytkowych
  • rowery treningowe -(cyklodynamometr.)
  • specjalistyczne atlasy do ćwiczeń poszczególnych partii ciała
  • steppery
  • urządzenie typu: Total – GYM
  • urządzenie typu: „Wioślarz”
  • szeroka gama hantli

Osoby korzystające z siłowni mogą zasięgnąć fachowej porady instruktorów, którzy każdorazowo w zależności od potrzeb dopasują odpowiedni zestaw ćwiczeń umożliwiający:

  • kształtowanie sylwetki,
  • spalanie zbędnych kalorii,
  • utrzymanie wysokiej sprawności fizycznej.

Po ćwiczeniach / treningu klient może skorzystać z kompleksowego węzła sanitarnego w który wyposażony jest obiekt.

Kup bilet!
Akceptujemy karty