MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W JAŚLE

tel.: +48 13 443 51 82   |   tel.: +48 13 446 52 04   |   mail: info@mosir-jaslo.pl

KONTRAST

CZCIONKA

2018-06-11

Mistrzostwa Podkarpacia Family Cup w Biegach Przełajowych i Rolkarstwie Szybkim z Okazji 100-lecia Niepodległości za nami….

Po raz pierwszy w historii w Jaśle zostały zorganizowane zawody rodzinne gdzie promowane były takie konkurencje jak rolkarstwo szybkie i biegi przełajowe.

                    Dzięki organizatorom : Urząd Miasta w Jaśle, MOSiR Jasło i KS SPEED Jasło  oraz Stowarzyszenie Family Cup: mieszkańcy Jasła mieli okazję ponownie zobaczyć rywalizujących  zawodników całego województwa na łyżworolkach oraz w biegach przełajowych. Wyścigi odbyły się przy pięknej pogodzie. Można było zaobserwować ogrom pracy wkładanej przez organizatorów jak i przez startujących.

Wyścigi rozpoczęły się od sprintu na łyżworolkach na 100m w kategoriach wiekowych gdzie zawodnicy pokonywali samodzielnie dystans na czas. Następnie odbył się wyścig masowy na 1500m gdzie wyłonieni zostali zwycięzcy OPEN. Kolejnymi konkurencjami były biegi przełajowe na dystansach od 500m do 5000m.

Do rywalizacji przystąpili zarówno mali jak i dorośli uczestnicy;  amatorzy, sportowcy, a także reprezentanci Mistrzostw Polski czyli wyczynowcy. Gościliśmy medalistów Mistrzów Polski w takich dyscyplinach jak: narciarstwo biegowe, rolkarstwo szybkie oraz jazda szybka na nartorolkach.

W zawodach wzięło udział ok 130 osób, z których część brała udział w dwóch dyscyplinach: biegu przełajowym i w wyścigu na rolkach. Wręczono dla wszystkich uczestników piękne medale z okazji 100-lecia Niepodległości oraz dla zwycięzców statuetki i puchary. Zostali wyłonieni najmłodszy i najstarszy uczestnik zawodów. Byli to 3-letnia dziewczynka i 59-letnia Pani.

Ponadto zostały wyłonione najlepsze Rodziny, które zostały uhonorowane Pucharami.

Wszyscy uczestnicy byli poczęstowani  ciepłym posiłkiem i napojami , a na zakończenie odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych.

              Cieszymy się, że  udało się zainaugurować taką wspaniałą imprezę, która potrafiła zrzeszyć kilka dyscyplin sportowych. Mamy nadzieję, że na stałe wpisze się do kalendarza zawodów sportowych szczególnie dla mieszkańców Jasła, powiatu a także kraju.

           Promując akcję ,,Budujemy Tor Rolkarski w Jaśle” mamy na celu wyciągnąć dzieci, młodzież i dorosłych z domu aby poruszać się na świeżym powietrzu bez aut bez spalin by bezpiecznie całymi rodzinami można było spędzać czas i delektować się rolkarstwem.   

Klub Nasz  realizuje zadanie pod nazwą ,, Rozwój narciarstwa biegowego i rolkarstwa w Jaśle, szkolenie dzieci i młodzieży, organizowanie i udział w zawodach sportowych i rekraeacyjnych,, przy wsparciu finansowym miasta Jasła w kwocie 5tys.   Klub informował o tym poprzez media : TVJ, TV Rzeszów, Radio Jasło, Obiektyw Jasielski, Podkarpacie, Fakty Jasielskie, strony internetowe ( jaslo4u, jaslonet, teraz jaslo, mosir jaslo, strona klubu, facebook klubu, ustną informacje kierowaną do bezpośrednich odbiorców).

 

POBIERZ WYNIKI

Akceptujemy karty