MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W JAŚLE

tel.: +48 13 443 51 82   |   tel.: +48 13 446 52 04   |   mail: info@mosir-jaslo.pl

KONTRAST

CZCIONKA

2017-03-05

Klimat do sportu - Podkarpackie Centrum Sportów Walki otwarte

W sobotę (4 marca) odbyło się uroczyste otwarcie Podkarpackiego Centrum Sportów Walki. Prace budowlane rozpoczęły się końcem października 2015 roku, a zakończyły się w lutym br. Otwarcie nowego obiektu odbyło się podczas VII Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Miasta Jasła w Judo.

Historia karate w Jaśle sięga już 40 lat, a judo ponad 20 lat. W ciągu tych lat Jasło stało się jednym z najbardziej wiodących ośrodków treningowych sztuk walki w Polsce. - W trzech działających na terenie miasta klubach, swoje umiejętności podnosi ponad 600 zawodników. Wśród nich znajdują się medaliści Mistrzowie Polski, Mistrzowie Europy oraz zdobywcy czołowych lokat Mistrzostw Świata. Wychowankowie jasielskich mat rokrocznie powoływani są do kadry narodowej poszczególnych kategorii wiekowych. Z tych właśnie powodów utworzenie ośrodka, w którym można byłoby prowadzić niezależne zajęcia w wielu grupach, a także organizować zawody o randze ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej, było głównym celem nie tylko zawodników, trenerów, ale również władz Miasta Jasła – mówił podczas otwarcia Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Z kolei Maria Kurowska, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego pogratulowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego jedynego obiektu na terenie województwa podkarpackiego. - Rozpoczyna się nowy rozdział dla miasta Jasła. Myślę, że jeśli chodzi o sport to będzie to dla niego taka specjalizacja. Pozostaje mi życzyć, aby obiekt ten służył wszystkim, by w nim kształtowane były nie tylko sprawności fizyczne, ale również osobowości, harty ducha i wszystkie cechy, które są nam potrzebne w życiu.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Maria Kurowska, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Ryszard Pabian, burmistrz Jasła oraz reprezentanci trzech jasielskich klubów sportów walki: Jasielskiego Klubu Karate Kyokushin, Uczniowskiego Klubu Sportowego - Akademia Sportów Walki Judo – Jasło oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego MOSiR Judo – Jasło. Wcześniej, ks. Tadeusz Gąsiorowski proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej, na której terenie znajduje się nowa hal, poświęcił obiekt.

W otwarciu sali uczestniczyli: przedstawiciele władz powiatowych; radni Rady Miejskiej Jasła; pomysłodawcy, koordynatorzy, projektanci i wykonawcy inwestycji; reprezentanci związków sportowych: judo i karate, przedstawiciele klubów sportowych, a także pierwsi zawodnicy, trenerzy i medaliści, którzy wiele lat temu rozpoczynali swoją przygodę z judo i karate w Jaśle.

Podkarpackie Centrum Sportów Walki powstało na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle, przy ul. Sikorskiego, a znajduje się w pobliżu hali głównej i zespołu budynków MOSiR, basenu otwartego oraz basenu krytego, boiska sportowego oraz parku linowego i toru dla rowerów BMX. Budynek jest dwukondygnacyjny. Na parterze znajduje się m.in. sala do ćwiczeń wyposażona w trzy pełnowymiarowe maty do sportów walki wraz z widownią na 156 miejsc siedzących. Na poddaszu znajdują się pomieszczenia techniczne. Budynek jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Całkowita wartość zadania wyniosła: 5,2 mln zł, z czego dofinansowanie otrzymane od Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej było na poziomie 33 proc.

Otwarcie Podkarpackiego Centrum Sportów Walki odbyło się podczas VII Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Miasta Jasła w Judo, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Akademia Sportów Walki Judo – Jasło. Warto zaznaczyć, że podczas uroczystości Przemysław Czarnecki z UKS ASW Judo Jasło został odznaczony Złotą Odznaką Polskiego Związku Judo za zasługi na rzecz rozwoju i promocji judo w Polsce. Udział w zawodach wzięło 750 zawodników z 13 krajów (Belgia, Czechy, Gruzja, Ukraina, Słowacja, Słowenia, Węgry, Rumunia, Armenia, Uzbekistan, Łotwa, Kosowo i Polska).

Turniej rozegrany był z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe (w wieku od 6 do 18 lat). Na jasielskich matach gościliśmy medalistów Mistrzostw Polski, Pucharów Europy, członków kadry narodowej.

zobacz więcej >>

Pliki do pobrania(1)
Akceptujemy karty